| Название бренда: | Yirilom |
| Номер модели: | Карманная пружина для дивана |
| минимальный заказ: | 100 шт. |
| цена: | 1.4~1.8USD |
| Детали упаковки: | Прокатная упаковка: 15-30 штук/пакет, сжатая упаковка: 15-30 штук/пакет. |
| Условия оплаты: | Т/Т, Вестерн Юнион, МонейГрам |
| Product Name | Pocket Spring Of Sofa Inner Spring Unit |
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.8mm-2.0mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 6-25cm |
| Turns | 4-7Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| MOQ | Negotiate |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |
The pocket spring coil type is designed to provide a superior level of comfort and support for your sofa. The pocket spring design allows for independent movement of each spring, resulting in reduced motion transfer and better support for your body. This feature makes our steel pocket spring ideal for anyone who wants to enjoy a comfortable and undisturbed seating experience.